Easter Eggs v GTA 4

Easter Eggs v GTA 4

12. července 2007 v 21:03 | JOJO86 and Sam32
Rockstar slíbil, že nás ani nyní neušetří svému typickému humoru a proto i do vážněji a temněji pojatého GTA IV zakomponoval easter eggy.
El Burro na stěně
Pamatujete si na El Burra? Správně, vůbec si ho nepamatujete. On se totiž v GTA III neobjevil. Je to postava zadávající telefonické a mise a jeho fyzickou podobu vidíme jen na předním coveru GTA III vlevo dole. V 2. traileru se při scéně, kdy se Niko krčí u stěny mihnul jeho obrázek nakreslený na zdi přesně jako jeho artwork t GTA III coveru. Rockstar tím možná chtěl zobrazit návaznost mezi díly a jestli se ve hře Burro objeví, o easter egg se asi jednat nebude, což je však velmi nepravděpodobné. S největší pravděpodobností se tu jako v GTA III neobjeví a jeho obrázek bude pro pamětníky připomenutím slavné "trojky".
Statue of Happiness
V prvním traileru jsme Sochu štěstí viděli pouze zezadu. Rockstar k tomu má totiž možná důvod a chystá ji nějakým způsoben zesměšnit. V druhém traileru sochu už vidíme i z boku ale bohužel z dálky a připadá mi, jako by držela plechovku místo pochodně. Možná se jedná pouze o zkreslení, ale proč by Rockstar do svých trailerů dával největší symbol Liberty City (New Yorku) pouze zezadu a z boku tak, aby nebyl vidět předek? A když celá socha easter egg nakonec nebude, Rockstar si určitě nenechá ujít příležitost napsat něco vtipného do desek, které drží v ruce.
"69"
Těžko říct, proč si Rockstar tak oblíbil toto číslo. Prý se jedná o sexuální podtext, ale nebudeme o ničem spekulovat - faktem je, že šedesátdevítka se v GTA objevovala o dost častěji než jiná čísla. Naposled jako číslo mola v misi Pier 69, kde musíte zabít Rydera, nebo Area 69. A vzpomeňme na GTA: London '69. V GTA IV se už toto číslo objevilo a to v druhém traileru. V ulici jíž Niko projíždí je restaurace nebo rychlé občerstvení s názvem "69th Street Dinner" (Večeře na 69. ulici). Možná se časem objeví i víc odkazů na toto číslo.
Hry od R* v obchodech a reklamy na R*
Jeden z nejznámějších easter eggů vůbec, který se objevil skoro ve všech dílech série. V San Andreas jsme si mohli všimnout při návštěvě Zerova obchodu vystaveného VIce City a Manhuntu. V GTA III byly zase na několika místech billboardy s reklamou na Rockstar. Pokud jsou zprávy pravdivé a bude opravdu přístupná spousta interiérů, určitě se podobného vtípku v podobě vystavených her od R* dočkáme.
 
 

Reklama