Rádia v GTA 4

Rádia v GTA 4

12. července 2007 v 21:01 | JOJO86 and Sam32
Jak je zvykem, můžete si při projížďce městem naladit stanici s jakýmkoli hudebním žánrem. Informace o rádiích pronikly díky reklamnímu tričku od Rockstaru, které propaguje GTAIV a dodává, že sponzoři jsou kromě několika rádií také noviny Liberty Tree, Ammu-nation, Rockstar a fastfood Cluckin' Bell. V rozhovoru pro Game Informer Houser také sdělil, že hudba bude mnohem dynamičtejší a lépe vybraná. O každé skladbě prý rozhodoval tým odborníků... Nechme se překvapit. Kromě níže zmíněných rádií (která už jsou takřka jistá) se dost možná ještě setkáme se stanicemi: Rise FM, The Liberty Jam, Flashback FM, MSX 98, Radio Del Mundo, K-Jah a Double-Cleff FM.

Podle posledních informací je více než pravděpodobné, že kromě hudby v rádiu budeme moct poslouchat i hudbu mimo auto, tzn. že hudba nepříklad doplní intro mise nebo nějaký zlomový okamžik v ději. Na soundtracku prý dělá také Philip Glass, skladatel orchestrálních soundtracků. Část soundtracku z jeho nejznámějšího díla Koyaanysquatsi se také objevila v traileru. Na hudbu si může udělat názor každý sám, každopádně skladba Pruitt Igoe (zde ke stažení) trailer dokonale doplňovala.
Head Radio
Naposled v GTAIII (ve hře cca o 6 let dozadu) jsme na tomto rádiu mohli poslouchat DJeje Michaela Hunta. Kromě tehdejší pop-music se tu objevoval i hip-hop. Záhadou je, proč je na tričku logo rádia z Liberty City Stories, které se odehrávají 3 roky před GTAIII.
LCFR
Liberty City Free Radio, klasické talk rádio. Už se objevilo jak v GTAIII, tak v Liberty City Stories. Zatímco v GTAIII jsme mohli poslouchat jenom pořad Chatterbox, ve Stories se už setkáváme s plnohodnotnou stanicí. Je tu stejná chyba s logem jako u Head Radia, ale ta se dá ospravedlnit právě tím, že se v GTAIII vysílal jen jeden pořad a tudíž se stanice jmenovala Chatterbox - a tudíž její logo je pouze logo jednoho pořadu. Pravděpodobně se můžeme těšit na moderátora Lazlowa, který tuto práci dělal ve všech dílech od GTAIII a mimochodem ho Rockstar už najal. Už teď tedy jde očekávat, že tato stanice nám nabídne klasický "Rockstárský" humor, jak ho známe z předchozích dílů. Pravděpodobně nebudou chybět pořady "I say, You say" a "Gardening with Marry".
Lips106
V GTAIII tu byl DJ Andee a v Liberty City Stories "přibyl" navíc kolega DJ Cliff. V obou dílech tu hrálo disco a lehčí oddechové skladby. Zázrakem je, že logo je v obou dílech identické.
 
 

Reklama